or. Volejboll LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA. Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. 860 people follow this. 592 likes. M W D L GF GA GD Pt 1. See more of Liga e pare e Kosoves on Facebook. Contact Liga e pare e Kosoves on Messenger. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Liga e Parë F Perëndim. FFK Liga e Parë Playoff 2019-2020 Zgjidhni garen IPKO Superliga FFK Liga e Parë Liga 2 - Grupi A Liga 2 - Grupi B Digitalb Kupa e Kosovës Superliga Futsall Superliga Futsall Playoff FFK Superliga Playoff FFK Liga e Parë Playoff Superkupa e Kosoves Liga e dytë Dy rivalet e vjetër Lira dhe Vëllaznimi kanë ndarë pikët, pasi në Prizren kanë luajtur baras 1-1. LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA. Tabela # Club. Manuale: La Liga e Parë e Futbollit të Kosovës è la seconda divisione del campionato kosovaro di calcio. FVK 11 months ago Share. Volejboll LIGA E PARË, VAZHDON JAVA E V NË LIGEN E PARË TE TË DYJA KONKURENCAT FVK 12 months ago 1 0 Read Time 1 Minute, 20 Second . Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim 86:97 (18:20, 27:27, 25:25, 16:25), në kuadër të xhiros së dhjetë të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll. The First League is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 20-team format. Not Now. 2019. Forgot account? La squadra campione in carica era il Trepça 89.Il Drita ha vinto il titolo per la prima volta nella sua storia. Sport August 23, 2019 - 10:39. 2019. Liga e parë e Kosovës -. Viene organizzata dalla Federazione calcistica del Kosovo. Vi partecipano 16 squadre, che si affrontano in un girone all'italiana in partite di andata e ritorno, per un totale di 30 partite per ogni squadra. SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E DYTË ... Tabela dhe ndeshjet e parapara për javen e dytë në ligen e parë të Kosovës në të dyja kategoritë. Tabelat + rezultatet. Create New Account. Community See All. 14/12/2019 1 - 3. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). Arbëria D. W. W. L. W. 20 10 6 … Sports Event . Besa W. W. L. W. W. 20 12 4 4 29 11 18 40 2. Liga e pare e Kosoves. Superliga de Kosovo; Copa de Kosovo; Supercopa de Kosovo; Selección de fútbol de Kosovo; Liga e Dytë ; Liga e Tretë; Datos: Q1549827; Esta página se editó por última vez el 19 dic 2020 a las 22:22. Të fundit. October . Liga e veteranëve të Futbollit të Kosovës; Live; FFK Liga e Parë. Kupa e Kosovës (F) Bashkimi triumfon ndaj Vëllaznimit. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Playoff Superliga Istog ; Liga Total Pejë. Liga e Parë F Perëndim. Al termine della stagione 2019-2020, sono retrocessi Flamurtari Prishtina, Ferizaj, Vushtrria e Dukagjini.Dalla Liga e Parë sono stati promossi Arbëria e Besa Peć.Di conseguenza, il numero di squadre è sceso a 10. Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . KLINA - THERANDA F: 16/11/2019 1 - 3. W tym roku bezpośrednio spadają 2 drużyny, a 13. i … About See All. Liga e Parë F Perëndim. Numri Shpërndaje: Krahas Superligës së Kosovës në futboll, që po duket tejet interesante dhe e luftuar shumë, nga kjo fundjavë adhuruesit e futbollit kosovar do të kenë mundësi t’i ndjekin edhe ndeshjet e Ligës së Parë. Edhe Liga e Parë e ndez futbollin kosovar. November. 14. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. Regolamento. Numri i ekipeve: 16. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. 1.4K likes. Liga e Parë F Perëndim. Page Transparency See More. Liga Total. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. Për ju. Volejboll LIGA E PARË FEMRAT, NDESHJET E XHIROS SË FUNDIT DHE TABELA FVK 9 months ago Read Time 49 Second . Liga e Parë F Perëndim. Liga e parë e Kosovës - Meshkujt . LIGA PERËNDIM. Le 12 squadre partecipanti si sfidano in un girone di andata, ritorno e andata per un totale di 33 giornate. M W D L GF GA GD Pt 1. Liga e Dytë e Kosovës. Mentre invece si sono salvate ai play-out Trepça 89 e Gjilani che hanno vinto rispettivamente contro Vëllaznimi e Besa Peć.. Regolamento. Rezultate, tabela, statistika dhe shumëçka tjetër nga Liga e Dytë e Kosovës Sports Event . SUPERLIGA B MESHKUJT. Superliga - Liga e Parë. 19/10/2019 3 - 0 Liga e Parë M N/A VJOSA - LIBERO 20/10/2019 0 - 3 Liga e Parë M N/A KAÇANIKU - PRISHTINA 20/10/2019 1 - 3 Liga e Parë M N/A SHPELLA - LUBOTENI JUNIOR 27/10/2019 3 - 2 Liga e Parë M N/A KAÇANIKU - SHPELLA 27/10/2019 […] NDESHJET E JAVES. 857 people like this. Liga U17 – 2019/20 Home > Liga U17 – 2019/20. Ka përfunduar xhiro e dymbëdhjetë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. PEJA F - PRISHTINA ELITE: 14/12/2019 3 - 1. VËLLAZNIMI F - THERANDA F: 14/12/2019 2 - 3. LIGA E PARË FEMRAT - PERËNDM. 2019–20 Liga e Parë kosovare. 7.1K likes. 16:45 / 03.11.2019 . Última Atualização05.05.2019 16:21:42, Criado por / Última atualização: fshk 2 Korriku W. W. W. D. W. 11 8 3 0 29 13 16 27 2. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. System rozgrywek. Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e Juniorve të Kosovës ... 2019 ; WTTD - 2018 ; WTTD - 2017 ; WTTD - 2016 ... Search. Liga e Parë e Meshkujve. Liga e Parë, ja rezultatet dhe tabela. Kosova Champions League; Veteranët. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . Obecny system rozgrywek z podziałem na 2 koła obowiązuje od sezonu 2006/07. Liga e Parë ; Liga e Parë 2020-21 ... 2019-20 KF Besa: Véase también. Rezultatet ekipore: LIGA E PARE (M) - 12 korrik 2020 ; Superliga e Kosoves M ; Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e … Liga e Parë 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych drugiego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie.Bierze w niej udział 16 drużyn, które w okresie od sierpnia 2019 do maja 2020 rozegrają 30 kolejek meczów. Al termine della stagione 2018-2019, sono retrocessi Liria e KEK.Dalla Liga e Parë sono stati promossi Vushtrria e Dukagjini. Çereku i parë ishte i baraspeshuar, derisa përfundon 18:20 në të mirë të mysafirëve. Liga e Parë 2019/2020 Home > Liga e Parë 2019/2020. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. LIGA E PARE E KOSOVES 2019 . The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. - Faqja jonë do të ju informoj per të rejat nga Liga e parë e Kosovës Liga e Dytë e Kosovës – trzecia w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie.Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). Liga 2. DUKAGJINI - … Stagione Novità. 16/11/2019 3 - 0. The First Football League of Kosovo (Albanian: Liga e Parë e Futbollit të Kosovës) is the second level of the Kosovar football league system. Tabela # Club. Log In. CEV LANSON SERINË E TRETË TË SEMINAREVE PËR TRAJNERËT E SHKOLLAVE TË VOLEJBOLLIT; KV Drita Fituese të Kupës së Republikës 2020 FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. O Campeonato Kosovar de Futebol 2ª divisão, Liga E Pare E Kosoves 2019 /2020 , contará com a participação de 16 clubes. … Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. At the end of the season, the bottom two teams in the division are relegated to the third tier, Second Football League of Kosovo. Stagione Novità. Liga e Par ë (Liga e Parë e ... Bien në: Liga e Dytë: Kupa kombëtare: Kupa e Kosovës: Kampioni aktual: KF Vushtrria (2019-20) Më shumë tituj kampion: KF KEK: Faqja zyrtare: Official: Ekipet (2019/2020) KF Arbëria Besa Liria 2 Korriku Trepça KEK Vllaznia Vëllaznimi KF Onix Banje KF Rahoveci R. Sadiku KF Vitia KF Bashkimi KF Drenasi. LIGA E PARË, VAZHDON JAVA E V NË LIGEN E PARË TE TË DYJA KONKURENCAT. 15. Od sezonu 2019/20 przemianowana jest z dwóch grup na jedną 16-zespołową grupę. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2017-2018, conosciuta anche come Vala Superleague of Kosovo per motivi di sponsorizzazione è un torneo calcistico organizzato dalla Federazione calcistica del Kosovo.Il campionato è iniziato il 19 agosto 2017 e si è concluso il 20 maggio 2018. Le 10 squadre partecipanti si sfidano in un doppio girone di andata e ritorno per un totale di 36 giornate. Faqe informative për dy nivelet më të larta të futbollit kosovar! Llapi W. W. W. D. L. 11 7 2 2 …